SuperDévoluy

SuperDévoluy je jedno z menších francouzských lyžařských středisek ležících na jihu Vysokých Alp. Rozkládá se mezi Grenoblem a Gapem a díky spojení se sousedním střediskem La Joue du Loup vznikla oblast nabízející dohromady 100 km sjezdových tratí, které uspokojí jak začínající lyžaře a rodiny s dětmi tak i náročnější lyžaře. Pro ně jsou připraveny sjezdovky ve vyšších polohách. Svahy jsou upraveny a přizpůsobeny možnostem lyžařů. Pokud vám lyžování v tomto areálu nebude stačit, můžete si pobyt zpestřit návštěvou nedalekého střediska Orcieres, které nabízí dalších 100 km sjezdovek. Jediné co kazí hezký dojem ze SuperDévoluy je nepěkná železobetonová zástavba.

Sjezdovky najdeme hlavně na severovýchodních svazích La Pierre a zasahují až do výšky 2510 metrů nad mořem. V samotném Dévoluy jsou spíše méně náročné modré a zelené tratě a v La Joue du Loup najdeme ty těžší. Nejnáročnější tratě vedou z vrcholu Le Pierre. Areál celkově nabízí 16 zelených, 23 modrých, 15 červených a 5 černých sjezdovek z nichž asi 30% je uměle zasněžováno. K dispozici je kolem 80 sněžných děl. Přepravu lyžařů na svazích zajišťuje 24 vleků, 1 kabinková a 4 sedačkové lanovky s celkovou přepravní kapacitou 26 000 osob za hodinu. Zakoupit můžete 8 denní skipas platný pro oblast Superdevoluy a La Joue du Loup.

Pokud hledáte zábavu, zajděte si do Dévoluy, kde na vás čeká plavecký bazén se saunou a vířivkou, fitcentrum, restaurace, nákupní středisko, diskotéky a bary. Vyzkoušet můžete také paragliding, jízdu se psím spřežením, výlet na sněžnicích, sněhové motokáry nebo ledový vodopád. Od Prahy je středisko vzdáleno 1190 km.

Základní informace

SuperDévoluy – sjezdovky

39%41%5%15%
100celkem sjezdovek (km)
 
37 zasněžování (km)

Lanovky a vleky

vleksedačkakabinka
14        5            1
 
26700 os./h