O mně

Můj příběh

Narodil jsem se v Trutnově roku 1984. Odmala jsem měl velkou oporu ve svých rodičích, za což jsem jim vděčný a jsem na ně patřičně hrdý.

Sportem, který mě zatím provází celý můj život, je hokej. Na profesionální úrovni ho hraji od 17 let, kdy jsem poprvé nastoupil za HC Sparta Praha. Během kariéry jsem prošel několika kluby a moji poslední profi sezonu jsem odehrál za klub Gap Rapaces nejvyšší francouzskou soutěž.

Do Francie jsem přišel v roce 2014 do města Gap. Pak jsem žil a hrál v Bretani a poté na Azurovém pobřeží ve městě Nice. Nyní s partnerkou a dcerou žijeme právě v městečku Gap na kraji jižních Alp.

Hory jsem měl odmala rád, k větším horám jsem přičichl až tady ve Francii. Začal jsem splitboardem protože jsem dříve jezdil více na prkně než na lyžích. Poté jsem pořídil skialpy a přes léto začal popobíhat po horách. A už se to vezlo 🙂

Proč tyhle stránky...?

Tyto stránky jsou o mně a o mé vášni nejen k horám. Jsou i mojí motivací.

Sám vím že není úplně lehké jen tak vyrazit do cizích hor a sám se v nich orientovat, vytipovat si ty nejlepší místa, hřebeny, vrcholy, místa na lezení, běhání nebo skialpy. Proto se ve mně zrodila myšlenka udělat si osobní blog o oblasti Hautes-Alpes

Oblast je to obrovská a nádherná, více o ní si můžete přečíst zde.

Stránky jsem tedy vytvořil abych mohl sdílet výlety s ostatními lidmi co mají rádi hory. Aby na nich návštěvníci našli rady, tipy a informace o oblasti Hautes-Alpes.

Stránky jsou pro mě také určitou formou motivace.

Projekt Embrunman

Po konci mé profesionální kariéry (2021). Ve mně stále zůstává ještě dost energie a chuť posouvat své fyzické hranice. A tak jsem se rozhodl se zúčastnit závodu Embrunman.

Jedná se o XL triathlon: 3,8km plavaní, 186km na kole s převýšením 5000m, a 42km běh.

Závod by se měl konat za 11měsíců 15.srpna a já bych měl pomalu začít trénovat. K této příležitosti bych chtěl každý týden dávat nějáky report z mého tréninku na youtube. 

Průvodcovská činnost horská

Tato stránka slouží jako osobní blog. 

Najdete na ní rady a tipy na aktivní dovolenou v Hautes-Alpes.

Stránka neslouží ke komerčním účelům.