Les Orres

Do Les Orres se bude, co se francouzských lyžařských středisek týče, cestovat z České republiky nejdéle. Toto malebné horské středisko se nachází v jižní části Alp v tzv. Vysokých Alpách, 15 km od Embrunu v údolí La Durance nedaleko národního parku Les Ecrins a nabízí překrásnou podívanou na uměle vybudovanou přehradní nádrž Lac de Serre Ponçon (největší v Evropě). Les Orres je menší středisko s dobře upravovanými a nepřelidněnými sjezdovkami, u kterých bohužel není vždy zrovna dokonalé značení. Sezóna zde trvá od prosince přibližně do poloviny dubna a pobyt pro vás nebude až tak moc finančně náročný. Ve výšce 1650 – 2720 m n. m. se nachází 100 km sjezdovek, 40 km běžeckých tratí, 27 vleků a poměrně kvalitně vybavený snowpark.

Místní tratě jsou vhodné pro začátečníky i pokročilé a na své si přijdou i milovníci freeridu. Příjemné lyžování doplňuje možnost paraglidingu, hang – glidingu, jízdy se psím spřežením, jízdy na sněžném skútru i lezení na ledovou stěnu.

V centru najdete restauraci s karaoke, billiard, bowling, diskotéky, kino, tělocvičnu, saunu a obchodní centrum, máte zde možnost i Wi–Fi připojení zdarma. Při návštěvě místního muzea poznáte život horalů od A až do Z včetně jejich oblečení a nástrojů.

Základní informace

SuperDévoluy – sjezdovky

39%50%11% 
100celkem sjezdovek (km)
 
45 zasněžování (km)

Lanovky a vleky

vleksedačkakabinka
10        7            1
 
26700 os./h