Orciéres-Merlette

Orciéres-Merlette, Přímořské Alpy, Francie
Město Merlette vzniklo v raných šedesátých letech a svými terasovitými, k horským svahům přiléhajícími mnohopatrovými hotely a bytovými stavbami připomíná spíše obraz nudně funkčního zimního střediska. Na druhou stranu však sportovní nabídka nemůže být lepší. Zimní dovolená v tomto středisku je ideální pro rodinny s dětmi. Prospekty uvádí, že zde jdou děti králi. A opravdu, dětem se zde nabízí mimořádně rozmanitý sportovní a zábavní program. Na „sněhové zahradě“, první svého druhu ve Francii, se nejmenší děti hravým způsobem učí lyžovat.

Sluncechtiví lyžaři si mohou vychutnávat jižní svahy skiareálu Drouvet a Méollion a milovnícii freeride svahů si zase mohou vyzkoušet hluboký sníh na severních svazích. Pro snowboarding je určena 100 m dlouhá U-rampa a další snowboardové vychytávky. Areál pro běžecké lyžování Ski de Fond leží na vysoko položené planině Roche Rousse a protože je sněhově spolehlivý, hodí se i pro jarní lyžování.

Neoddiskutovatelně nejlepším lákadlem je však iglú vesnice ve výši 2000 metrů na Roche Rousse. Z této pomíjivé vesnice ze sněhu začínají romantické pochodňové jízdy, jízdy na saních tažených psy a seznamování se s zajímavou kulturou eskymáků. Je dokonce možné osobně ve spacím pytli, za téměř arktické zimy, v iglú přenocovat.

Orcieres 1850 – sjezdovky

39%41%5%15%
100celkem sjezdovek (km)
 
71zasněžování (km)

Orcieres 1850 – lanovky a vleky

vleksedačkakabinka
19          7           3
 
16000 os./h