Lyžařský a skialpový kemp ve Francii.
Dévoluy

Něco o středisku.

SuperDévoluy je jedno z menších francouzských lyžařských středisek ležících na jihu Vysokých Alp. Rozkládá se mezi Grenoblem a Gapem a díky spojení se sousedním střediskem La Joue du Loup vznikla oblast nabízející dohromady 100 km sjezdových tratí, které uspokojí jak začínající lyžaře a rodiny s dětmi tak i náročnější lyžaře. Pro ně jsou připraveny sjezdovky ve vyšších polohách. Svahy jsou upraveny a přizpůsobeny možnostem lyžařů. 

Sjezdovky najdeme hlavně na severovýchodních svazích La Pierre a zasahují až do výšky 2510 metrů nad mořem. Nejnáročnější tratě vedou z vrcholu Le Pierre. Areál celkově nabízí 16 zelených, 23 modrých, 15 červených a 5 černých sjezdovek z nichž asi 30% je uměle zasněžováno. K dispozici je kolem 80 sněžných děl. Přepravu lyžařů na svazích zajišťuje 24 vleků, 1 kabinková a 4 sedačkové lanovky s celkovou přepravní kapacitou 26 000 osob za hodinu. Zakoupit můžete 8 denní skipas platný pro oblast Superdevoluy a La Joue du Loup.

Pokud hledáte zábavu, zajděte si do Dévoluy, kde na vás čeká plavecký bazén se saunou a vířivkou, fitcentrum, restaurace, nákupní středisko, diskotéky a bary. Vyzkoušet můžete také paragliding, jízdu se psím spřežením, výlet na sněžnicích, sněhové motokáry nebo ledový vodopád. Od Prahy je středisko vzdáleno 1190 km.

Něco o skialpu v oblasti.

Celkově oblast Dévoluy nabízí opravdu skvělý skialp terén jak pro začínající skialpinisty tak i pro fanšmejkry kteří můžou zkusit třeba průjezdy známými komíny ‚La Traversée Héroïque‘ nebo ‚Chourum Olympique‘ (cepíny, mačky, lano povinnost) za kterými jezdí nejenom skialpinisti z celé francie. Oblast je obklopena vrcholy v podstatě ze všech stran a vše v dojezdu maximálně 20-30min autem ze střediska kde je ubytování. 

Proč zrovna sem?

Díky kombinaci ubytování + permice +túry na skialpech se nabízí opravdu pestrá lyžařská dovolená. 

Moje vize je taková že každé ráno by se uskutečnila skialpová túra s tím, že když se vyrazí mezi 7-8h tak si troufám tvrdit že okolo 13h jsme zpět na apartmánu a bude-li člověk chtít může se jít ještě vyřádit na sjezdovky.  Samozřejmě, skialpy jsou dobrovolný jste na vaší dovolené a můžete si jezdit celý den na sjezdovkách. To si každý určí podle svého. Odpoledne možnost tréninku v okolí sjezdovek. 

Ubytování v chalet a v apartmánech

Ubytování je přímo ve středisku Dévoluy. Cca 70m-250m od sjezdovek. Jedná se především o apartmány kde je kompletně vybavená kuchyně rozkládací gauč a jedna nebo dvě ložnice. Na apartmánech pro více lidí jsou také patrové postele. Stručně řečeno prostě jedeme na hory a ne si užívat luxusu 🙂 viz.foto

Vybavení: Vkusně zařízené apartmány mají koupelnu nebo sprchu a (částečně oddělené) WC, většinou balkón nebo terasu, kombinovanou obývací místnost na spaní s TV, jednu až dvě oddělené ložnice a kompletně vybavenou kuchyňskou linku s troubou nebo mikrovlnnou troubou, lednicí s mrazákem, sporákem, kávovarem, toustovačem a s myčkou na nádobí.

Tohle jsou příklady bydlení ve středisku. Ubytování je více méně všude stejné. Jedná se o starší apartmánové byty. Nečekejte, prosím, za ty peníze nějáký luxus. Na to si tu nehrajeme. Na druhou stranu zatím všichni co tu byli tak byli spokojeni:-)

Co to stojí?

Cena je bez dopravy a jídla.

V ceně je ubytování + skipas

  • Výjde to na cca 8 500 – 9 500 Kč

Termíny: 9.3-16.3.    16.3.-23.3.    23.3-30.3.    30.3-6.4  

Cena je na osobu za předpokladu že je skupina alespoň 3-4 lidí na apartmánu.

Cesta autem vyjde cca :  2300kč osoba (9000kč auto) počítá se spolujízdou. Cena se může průběžně měnit. Podle aktuálního kurzu a obsazenosti atd.

Upozornění: Tato akce není pro veřejnost. Pouze pro členy mého klubu. Tato akce není komerčního typu. Částky jsou informativní a slouží k lepší komunikaci a pochopení.

Co je dobré vědět.

  • Je to z Prahy 1200km. Kromě 80km stále po dálnici.
  •  Samozřejmě se dá domluvit vetší skupina ve větším apartmánu nebo různé jiné varianty.
  • Zatím se jedná o březnové termíny, což už je hlavně v druhé polovině často jarní lyžování. 
  • Z túr budou i videa.
  • PO DOMLUVĚ JDE OBJEDNAT BYDLENÍ BEZ SKIPASU (VYJDE TO O NĚCO LEVNĚJI A JE TO V JINÝCH APARTMANECH KTERÉ MUSÍM DOMLUVIT.

Nezávazná přihláška