Lyžařský kemp ve Francii.
Yetty klub - Dévoluy

Něco o středisku.

SuperDévoluy je jedno z menších francouzských lyžařských středisek ležících na jihu Vysokých Alp. Rozkládá se mezi Grenoblem a Gapem a díky spojení se sousedním střediskem La Joue du Loup vznikla oblast nabízející dohromady 100 km sjezdových tratí, které uspokojí jak začínající lyžaře a rodiny s dětmi tak i náročnější lyžaře. Pro ně jsou připraveny sjezdovky ve vyšších polohách. Svahy jsou upraveny a přizpůsobeny možnostem lyžařů. 

Sjezdovky najdeme hlavně na severovýchodních svazích La Pierre a zasahují až do výšky 2510 metrů nad mořem. Nejnáročnější tratě vedou z vrcholu Le Pierre. Areál celkově nabízí 16 zelených, 23 modrých, 15 červených a 5 černých sjezdovek z nichž asi 30% je uměle zasněžováno. K dispozici je kolem 80 sněžných děl. Přepravu lyžařů na svazích zajišťuje 24 vleků, 1 kabinková a 4 sedačkové lanovky s celkovou přepravní kapacitou 26 000 osob za hodinu. Zakoupit můžete 8 denní skipas platný pro oblast Superdevoluy a La Joue du Loup.

Pokud hledáte zábavu, zajděte si do Dévoluy, kde na vás čeká plavecký bazén se saunou a vířivkou, fitcentrum, restaurace, nákupní středisko, diskotéky a bary. Vyzkoušet můžete také paragliding, jízdu se psím spřežením, výlet na sněžnicích, sněhové motokáry nebo ledový vodopád. Od Prahy je středisko vzdáleno 1190 km.

Proč zrovna sem?

Díky kombinaci ubytování + permice +túry na skialpech se nabízí opravdu pestrá lyžařská dovolená. 

Ubytování v chalet a v apartmánech

Ubytování je přímo ve středisku Dévoluy. Cca 250m-300 od sjezdovek. Jedná se především o apartmány kde je kompletně vybavená kuchyně rozkládací gauč a jedna nebo dvě ložnice. Na apartmánech pro více lidí jsou také patrové postele. Stručně řečeno prostě jedeme na hory a ne si užívat luxusu 🙂 viz.foto

Vybavení: Vkusně zařízené apartmány mají koupelnu nebo sprchu a (částečně oddělené) WC, většinou balkón nebo terasu, kombinovanou obývací místnost na spaní s TV, jednu až dvě oddělené ložnice a kompletně vybavenou kuchyňskou linku s troubou nebo mikrovlnnou troubou, lednicí s mrazákem, sporákem, kávovarem, toustovačem a s myčkou na nádobí.

Tohle jsou příklady bydlení ve středisku. Ubytování je více méně všude stejné. Jedná se o starší apartmánové byty. Nečekejte, prosím, za ty peníze nějáký luxus. Na to si tu nehrajeme. Na druhou stranu zatím všichni co tu byli tak byli spokojeni:-) v nasem ubytování je i malý bazen. Možnost sauny.

Cena je bez dopravy a jídla.

V ceně je ubytování + skipas

Cesta autem vyjde cca :  2300kč osoba (9000kč auto) počítá se spolujízdou. Cena se může průběžně měnit. Podle aktuálního kurzu a obsazenosti atd.

Cesta : Praha- Plzen-Norimberg-Karlsruhe-Basel-Bern- Laussane-Geneva-Annecy-Grenoble- Devoluy.

Švycarské znamkla 40E

Fr-poplatky 30E

Co je dobré vědět.

  • Je to z Prahy 1200km. Kromě 80km stále po dálnici. Z Trutnova 1350km
  • Moznosti sportu : v arealu lezecka stena, v oblasti skalní lezení, feraty , moznost ledu???? musim zjistit od guida. 
  •  Bydlime přimo ve středisku.
  • Ve středisku potraviny za rozumny penizte na francii.
  • pivo plech ˇ= 1-2eura.
  • Na sjezdovce a v baru drahé vsechno.
  • Permice od neděle do pátku.
  • Možnost odjet v pátek odpoledne po ježdění.
  • Povlečení svoje nebo priplatek 10e. 
  • pořádně uklidit nebo placení z kauce 300E