Lyžařský výcvik pro školy ve Francii.
(Ne)jenom sjezdovky v Dévoluy

O STŘEDISKU

SuperDévoluy je jedno z francouzských lyžařských středisek ležících na jihu Vysokých Alp. Rozkládá se mezi Grenoblem a Gapem a díky spojení se sousedním střediskem La Joue du Loup vznikla oblast nabízející dohromady 100 km sjezdových tratí, které uspokojí jak začínající lyžaře a rodiny s dětmi tak i náročnější lyžaře. Pro ně jsou připraveny sjezdovky ve vyšších polohách. Svahy jsou upraveny a přizpůsobeny možnostem lyžařů. 

Sjezdovky najdeme hlavně na severovýchodních svazích La Pierre a zasahují až do výšky 2510 metrů nad mořem. Nejnáročnější tratě vedou z vrcholu Le Pierre. Areál celkově nabízí 16 zelených, 23 modrých, 15 červených a 5 černých sjezdovek z nichž asi 30% je uměle zasněžováno. K dispozici je kolem 80 sněžných děl. Přepravu lyžařů na svazích zajišťuje 24 vleků, 1 kabinková a 4 sedačkové lanovky s celkovou přepravní kapacitou 26 000 osob za hodinu. 

Pokud hledáte zábavu, zajděte si do Dévoluy, kde na vás čeká plavecký bazén se saunou a vířivkou, fitcentrum, restaurace, nákupní středisko, diskotéky a bary. Vyzkoušet můžete také paragliding, jízdu se psím spřežením, výlet na sněžnicích, sněhové motokáry nebo ledový vodopád. Od Prahy je středisko vzdáleno 1190 km.

Ubytování

Chaletová rezidence Le Hameau du Puy patří k nejkomfortnějším ubytováním v SuperDévoluy a je tvořena hlavním domem a několika samostatnými domky (semi-chalety). Rezidence se nachází nedaleko sjezdovek a cca 300 m od lyžařských vleků. Obchody, bary a restaurace jsou vzdáleny cca 300 m.

Hlavní dům je vybaven recepcí s Wi-Fi, krytým bazénem a saunou (otevírací doba viz informace na místě). K dispozici je lyžárna a parkoviště. Parkovací garáž lze použít za poplatek.

Apartmán – 4 os. (25 – 30 m²), BS
obývací místnost na spaní s rozkládací pohovkou pro dva a TV
ložnice se dvěma jednolůžky
balkon nebo terasa

Challet – 6 os. (cca 42 m²), BS
obývací místnost na spaní s pohovkou pro dva a TV
ložnice s dvoulůžkem
ložnice se dvěma jednolůžky
oddělené WC
u většiny balkon nebo terasa

Apartmánové Residence Toits, Les Chalets, Résidence Les Chaumettes

leží od 50 do 200 m od sjezdovek a vleků. Do centra SuperDévoluy, kde jsou také mnohé nákupní možnosti, bary, restaurace a kavárny se dostanete po 20 až 150m (Dle v jaké rezidenci bydlíte). K vybavení patří výtah, lyžárna a také jsou zde i parkovací místa (dle dostupnosti). Parkovací garáž je možné využít za poplatek (po předchozím nahlášení).

Vybavení
Apartmány jsou komfortně zařízené a mají obývací místnost na spaní s TV a kompletně vybavenou kuchyň se čtyřplotýnkovým sporákem, lednicí, pečící troubou nebo mikrovlnou troubou, myčkou nádobí a kávovarem.  Apartmány pro více jak 4 lidi jsou vybavené také patrovými postelemi Kromě toho disponují apartmány také koupelnou se sprchou a WC a balkónem nebo terasou.

Možnosti: Apartmán – 10 os. (cca 43 m²), Apartmán – 8 os. (cca 43 m²),     Apartmán – 6 os. (cca 32 m²),  Apartmán – 4 os. (cca 32 m²)

Aktuální termín: so,18.03.-25.03.2023. Cena: 5 950 Kč

V Ceně:

  • Ubytování od soboty odpoledne do soboty ráno.
  • Skipas 6dní na celou oblast 100km sjezdovek  (v ceně 5100 kč).
  • Možnost naučit základy na skialpu vedle sjezdovky. (možnost půjčení na místě)

Cena je na osobu. Může se průběžně měnit podle kurzu, aktuální obsazenosti, atd.

Co je dobré vědět.

  • Je to z Prahy 1200km. Kromě 80km stále po dálnici.
  • Doprava je vlastní nebo se dá domluvit autobusová doprava (pro skupiny) Pro autobus 50lidí cena cca 2200-3000 kč.
  •  Samozřejmě se dá domluvit menší/vetší skupina ve větším/menším. apartmánu nebo různé jiné varianty. (dle dostupnosti)
  • Možnost odjet v pátek večer pro dřívější návrat.

Něco o skialpu v oblasti.

Celkově oblast Dévoluy nabízí opravdu skvělý skialp terén jak pro začínající skialpinisty tak i pro fanšmejkry kteří můžou zkusit třeba průjezdy známými komíny ‚La Traversée Héroïque‘ nebo ‚Chourum Olympique‘ (cepíny, mačky, lano povinnost) za kterými jezdí nejenom skialpinisti z celé francie. Oblast je obklopena vrcholy v podstatě ze všech stran a vše v dojezdu maximálně 20-30min autem ze střediska kde je ubytování. 

Základy skialpinismu s instruktorem.

V případě zájmu je možné provést výuku základního pohybu a techniky na skialpech. Výuka bude probíhat bezpečném a mírném kopci vedle sjezdovek. 

Další termíny: školní rok 2023/24

V případě zájmu mě kontaktujte.